24 sie 2016

339. Kombinezon po przejściach


Zdjęcia niestety nie są w stanie przekazać, jak wiele pracy włożyłam w przerobienie tego kombinezonu. Przeróbka polegała na tym, że dorobiłam parę centymetrów do długości spodenek. 


I ponadto powstała bardziej zabudowana góra kombinezonu. Wzbraniałam się przed górą bardziej zabudowaną tylko z jednego powodu, nie chciałam aby kombinezon był ciężki. Niestety wytyczne były jednak takie, aby wzór zagęścić. IIe ludzi tyle gustów.Cała przeróbka byłaby nic nie znaczącym epizodem, gdybym miała spore nadwyżki nici. Niestety kupiłam na styk , więc miałam do dyspozycji resztki pozostałe po pierwszej wersji. I stąd ograniczone pole manewru. 


Ciekawa jestem czy wy kupujecie spore zapasy planując jakąś robótkę do wydziergania.

14 sie 2016

338. Komplet zazdrostek Crème de la crème


Pojawiły się w moim zasięgu nici poliestrowe typu kord. Już w pierwszym odruchu intuicyjnie stwierdziłam, że powstanie z nich idealna zazdrostka, no może razy trzy.
 Początki pracy z tymi nićmi nie były łatwe i przyjemne: wpływ na to miały śliskie nici i słupki kilkakrotnie nawijane. Ale w trakcie dziergania było coraz lepiej. Zazdrostki szybko przybywało: szydełko „aż” nr 3 i prosty wzór. 
 Pewnie każdy kto dziergała zazdrostki czy firanki najchętniej wybiera wzór, który da się dziergać wszerz, na wymaganą długość okna (wzdłuż drążka czy żabek). Przy tym wzorze, a uparłam się na niego, nie miało sensu dzierganie wszerz, bo dziurki nie wychodziły kształtne. I dlatego aby uchwycić ostateczną długość zazdrostki musiałam zrobić kilka podejść, co równało się pruciu. Bagatela, długość najdłuższej jednej zazdrostki to 730 oczek. Na zakończenie prasowanie- nie było łatwe. Zazdrostki pomimo wyprania pozostały sztywne, wzór nie prostował się należycie. Nie miało sensu suszenie zazdrostek w stanie leżącym, ale też w stanie wiszącym nie na wiele się zdało. Dopiero praca z żelazkiem dała efekt bardzo zadowalający. I teraz już całkowicie trzymają formę. A ich główna zaleta dzięki wykorzystanemu wzorowi to przepuszczanie dużej ilości światła, o co najbardziej zabiegałam.


Generalnie komplet składa się z 3 zazdrostek: jedna najdłuższa zawieszona górą i dwie krótsze na dole okna. Firanki są bardzo niewdzięczne do fotografowania, co widać na zdjęciach.

Wzór dostępny:
 https://www.facebook.com/RekodzieloGoldCrochet/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...