14 sie 2016

338. Komplet zazdrostek Crème de la crème


Pojawiły się w moim zasięgu nici poliestrowe typu kord. Już w pierwszym odruchu intuicyjnie stwierdziłam, że powstanie z nich idealna zazdrostka, no może razy trzy.
 Początki pracy z tymi nićmi nie były łatwe i przyjemne: wpływ na to miały śliskie nici i słupki kilkakrotnie nawijane. Ale w trakcie dziergania było coraz lepiej. Zazdrostki szybko przybywało: szydełko „aż” nr 3 i prosty wzór. 
 Pewnie każdy kto dziergała zazdrostki czy firanki najchętniej wybiera wzór, który da się dziergać wszerz, na wymaganą długość okna (wzdłuż drążka czy żabek). Przy tym wzorze, a uparłam się na niego, nie miało sensu dzierganie wszerz, bo dziurki nie wychodziły kształtne. I dlatego aby uchwycić ostateczną długość zazdrostki musiałam zrobić kilka podejść, co równało się pruciu. Bagatela, długość najdłuższej jednej zazdrostki to 730 oczek. Na zakończenie prasowanie- nie było łatwe. Zazdrostki pomimo wyprania pozostały sztywne, wzór nie prostował się należycie. Nie miało sensu suszenie zazdrostek w stanie leżącym, ale też w stanie wiszącym nie na wiele się zdało. Dopiero praca z żelazkiem dała efekt bardzo zadowalający. I teraz już całkowicie trzymają formę. A ich główna zaleta dzięki wykorzystanemu wzorowi to przepuszczanie dużej ilości światła, o co najbardziej zabiegałam.


Generalnie komplet składa się z 3 zazdrostek: jedna najdłuższa zawieszona górą i dwie krótsze na dole okna. Firanki są bardzo niewdzięczne do fotografowania, co widać na zdjęciach.

Wzór dostępny:
 https://www.facebook.com/RekodzieloGoldCrochet/

7 komentarzy:

 1. Mimo problemów firanki prezentują się świetnie,delikatny wzór,światło,super.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę "zazdrostek", cierpliwości i pomysłowości. Mam nadzieję, że Ty i najbliżsi jesteście zdrowi. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. w oknie prezentują się rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wdzięcznie się w oknie prezentują. Podobają mi się takie delikatne firaneczki, a najważniejsze, że przepuszczają dużo światła.
  Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo delikatny wzór, nie zaciemniają okna. Dla takiego efektu, warto było się pomęczyć ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

U mnie słowo droższe pieniędzy----dziękuję za wszystkie rady i opinie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...