7 lut 2014

314. Tealight serce z masy papierowej


Moją przygodę z masą papierową (inna nazwa to pulpa, papier mache) rozpoczęłam od serca. Użyty surowiec to opakowania po jajkach. Zbierałam je od jakiegoś czasu, zbierałam też informacje i dojrzewałam. Wiele się dowiedziałam od Blureco, a resztę doczytałam w Internecie. 


Opakowania po jajkach rozdrobiłam ręką i namoczyłam w ciepłej wodzie. Następnie potraktowałam tę namoczoną masę mikserem z pojedyncza końcówką z ostrzem. Po rozmiksowaniu na jednolitą masę, odcedziłam nadmiar wody przez gazę. Zabawę rozpoczęłam z małą formą, a taką wdzięczną formą był dla mnie kształt serca. Formę zrobiłam z paska wyciętego z butelki plastikowej. Brzegi plastiku połączyłam zszywką biurową. Mogłam użyć foremki do ciasta, ale nie mam. A poza tym stwierdziłam, że taka foremka nawet gdybym ją kupiła, to byłaby za mała do zrobienia tea lightu, aby się w nim świeczka zmieściła. Chciałam, myślałam, że serduszko wyjdzie gładkie. Ale wyszło chropowate, jakoś mi się nie dało wygładzić papierem ściernym. I tak bardzo mi się spodobało takie chropowate. 


Na ten moment cieszę się, że serduszko mi nie pękło, nie spleśniało, bo takie są doniesienia z frontów walki nad masą papierową. Wyszło trochę krzywe, ale jak na pierwsze doświadczenie to nie jest źle. Pomalowałam je na końcu farbą akrylową. Nie dodawałam żadnej soli, mąki ani kleju- skład to tylko papier i woda. Już mi się suszy następna troszkę większa sprawa (haha) czyli osłonka na doniczkę. 

Z pozostałej masy uformowałam kulki- coś tam chodzi mi po głowie, jakieś korale czy coś. Już wiem, że możliwości wykorzystania takiej masy są nieograniczone. Co tylko podpowie nam wyobraźnia. 

Nad taką małą rzeczą tak się rozpisałam…

Pozdrawiam was serdecznie 2 komentarze:

  1. Cudny świecznik - dużo ładniejszy niż można spotkać w sklepach.
    Świetny pomysł na wykorzystanie wytłoczek do jajek.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na walentynki kupiłam dość zabawny tort, który miał kolor i kształt dokładnie jak to serduszko! Był pyszny. To pewnie nietypowa reakcja, ale na widok Twojego słodziutkiego i ślicznego świecznika ślinka mi pociekła ;))))

    OdpowiedzUsuń

U mnie słowo droższe pieniędzy----dziękuję za wszystkie rady i opinie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...