22 paź 2012

250. Ponczo- KAMIKAZECzasami uda mi się zrobić coś sensownego. To ponczo jest właśnie takim czymś sensownym.  Nie ma to jak samemu się pochwalić- haha wybaczcie.  Ciepłe- wykonane z włóczki Kartopu Basak- mieszanka wełny i akrylu. Zużyłam coś ponad 4 motki, a szydełkowałam szydełkiem 4,5mm.

Funkcjonalne- wzorek prosty jak parasol. Pasuje i do spodni i do spódnic. Już sprawdzone.

Praktyczne- kolor i fason pasują praktycznie do wszystkiego. Jestem bardzo, bardzo zadowolona.

Udziwnienia w ponczu są dwa. Pierwsze polega na tym, że na plecach nie ma szpica, wypełniony jest cały tył. Dzięki temu poczno nie przesuwa się, jest stabilniejsze- już sprawdzone.


A drugie udziwnienie to rozcięcia po bokach. Tu zaważyły względy praktyczne i estetyczne. Praktyczne, ponieważ dzięki rozcięciu poncza lepiej nosi się torbę na ramieniu- już sprawdzone. Dzięki rozcięciu mogłam sobie pozwolić na przyozdobienie poncza guziorami. Podobają mi się te guziki, są efektowne i wcale nie były tanie haha. Ale żeby nie było tak całkiem happy,  to już widzę w nich jeden minus- a mianowicie są troszkę przyciężkawe. Czuć ich ciężar na odzieży. Nie wiem czy nie będę musiała tu coś zmienić. Ale na razie chodzę w nim i żyję.

15 paź 2012

249. Róże z klonowych liściNie raz i nie dwa zachwycałam się pięknymi kompozycjami z jesiennych z liści umieszczonymi w sieci. Ale tak się nieszczęśliwie składało, że albo czas był jeszcze „przedliścienny”,  czyli liście wysoko na drzewie albo „poliścienny” czyli liście już uschnięte. Wreszcie w tym roku zreflektowałam się na czas. Mój skromniutki bukiet nie jest rewelacyjny, ale zważywszy na pierwszą w życiu próbę…. nie jest tragicznie. Spodobała mi się taka nieskomplikowana zabawa.
Sposób tworzenia znalazłam pod linkiem 
Serdecznie, serdecznie dziękuję za odwiedziny i tak ciepłe, choć nie zasłużone komentarze pod ostatnimi wpisami- pa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...