20 gru 2011

220. Tea light „Pod Jemiołą”

Prezentuję wam już ostatni mój robótkowy wyczyn przed Świętami Bożego Narodzenia.

To szydełkowy świecznik z liśćmi i koralikami, który miał upodobnić się do jemioły. Istna burza mózgu w mojej głowie, aż się zagotowało-haha.~~~~~~~~~~~~~~~~
W tym wpisie pragnę również złożyć Wam życzenia Drogie Koleżanki.


Życzę Wam wszystkim, abyście przeżyły Święta Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok 2012 niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń

pozdrawiam
Jolka

18 gru 2011

219. Gwiazdka, gwiazdeczka?

Pomyłka! To prawdziwa gwiazda -haha.

I najkrótszy wpis świata.


Czasu mało do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA a na Jolcię spłynęła wena. Wielka litera wzięła się stąd, że ksiądz dzisiaj w kościele wspomniał: mówi się w telewizji o magicznych świętach, o grudniowych świętach, a przecież to są Święta Bożego Narodzenia. Miał rację, dochodzi do jakiegoś zakłamania.

17 gru 2011

218. Reniferki białe dwa

Żeby w domu nie było renifera na święta? Nie miałam żadnego, ale wstyd. Szło opornie, ale kiedy już wpadłam w trans, to powstały białe dwa- z kartonu i białego papieru samoprzylepnego. A papier ma ładny odcień bieli. Strasznie mi się podobają.  Mam ochotę jeszcze na czerwonego.


Tylko czasu, tylko czasu, tylko czasu trochę brak.

15 gru 2011

217. Strasznie skomplikowane aniołki

Tak skomplikowane, że tylko ja potrafię je zrobić- haha. Oczywiście żartuję. W tym roku stawiam na łatwiznę tzn. papierowe serwetki dekoracyjne przekształciłam w anioły.

Skrzydełko za skrzydełko i powstaje janiołek zresztą bardzo delikatny.

8 gru 2011

216. Sukienka wg projektu S.Steffe

ale dla Moniki


Przede wszystkim muszę się pozachwycać użytymi nićmi. Włóczka to Egypto cotton- bawełna, ale jaka bawełna. Bardzo miękka bawełna, piękny kolor przynajmniej dla mnie. Sukienka po wypraniu nie zmieniła swojej formy, może troszkę się zbiegła, ale wypraniu kiedy ją przeprasowałam daje się jeszcze modelować i naciągnąć. Jedyny mankament nici to to, że są słabo skręcone i przy szydełku 3,0 haczą się. Prawdopodobnie przy szydełku 3,5 nie byłoby tego problemu, ale chciałam aby sukienka była jak najmniej ażurowa.

Robiąc sukienkę korzystałam z rad Bean i Osinek-serdecznie, serdecznie dziękuję.Robiona przeze mnie sukienka poszerzana jest już pod biustem, 4 kliny, rękaw prosty, chociaż na zdjęciu może sprawiać wrażenie poszerzanego, bez falbanek na dole i rękawie- wg życzenia.Sukienka z halką czarną to sukienka klasyczna, elegancka, dyplomatyczna-haha.


My inspiration:

~~~~~~~~~~~~~~~~

Żółwik Rudy był bardzo samotny, oczekiwał na przyjazd Cytrynka i Listka oraz swojej siostry Kokietki i się doczekał. Wszystkie cztery żółwiki już doglądają gospodarstwa Moniki.7 gru 2011

215. Koszyczek z t- shirtu

Duży strych, duży mam, wiele może jeszcze pomieścić szmat, oj wiele.
W ramach oczyszczania strychu powstał koszyczek.


Cała sztuka polega na odpowiednim pocięciu t-shirtu w taki sposób, aby powstała „włóczka” bez guzków. I wreszcie mi się przydało bardzo grube szydełko-haha.

Pierwszy koszyczek, niekoniecznie ostatni i niekoniecznie do łazienki.

4 gru 2011

214. Serwetka Atacama

Oto moja serweta zwarta i gotowa. Zwarta w dosłownym znaczeniu, a sprawił to zwarty wzór. Same proste kwadraty.

Tylko taka nieznacznych rozmiarów, ponieważ wyrobiłam resztki melanżowej Maxi, nić brązowa to kordonek Kaja, szydełko użyte 2,0mm.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...