30 sty 2011

174. SERWETA PRZEBIŚNIEGI

Wprawdzie zima za oknem, ale już coś, coś się wykluło wiosennego.  Są takie rzeczy, że człowiek mieć musi. I to jest jedna z tych rzeczy.

Prawda, że piękna?
Piękna, bogata, nietuzinkowa i pracochłonna.
Pruta, pruta, pruta… stanowczo za wiele razy.

Skomplikowany wzór czy tylko rękodzielniczka nie mogła się skupić?  

22 sty 2011

173. ZAKŁADKA NA PÓŁKĘ Z KSIĄŻKAMI

Oczywiście z przeogromnej miłości do książek i dzikich zwierząt musiałam, musiałam zrobić takie zakładeczki. Natknęłam się na takie inspiracje w sieci i nie mogłam odmówić sobie przyjemności ich zrobienia. Wielka mi sztuka! Po prostu wycięłam szablony na czarnym, twardym papierze. No świnkę sobie podarowałam. Ale może świnka to też dzikie zwierzę? Dzika świnka.

Poszłam do sklepu papierniczego i poprosiłam sprzedawcę o coś twardego i czarnego- prawda, że dokładnie sprecyzowałam swoje oczekiwania? A sprzedawca nie wiedział o co mi właściwie chodzi. Tak to było. Jacy ci faceci nie domyślni.


źródło:internet


16 sty 2011

172. SZYDEŁKOWE SERWETECZKI DLA WENUS Z MILO
Wkraczamy w nowy rok z trudnymi pytaniami: czy Wenus z Milo szydełkowała?

Moja własna teoria na ten temat: gdyby szydełkowała, to nie paradowałby świntuch z gołym biustem. No fakt biust ma piękny nawet bez ingerencji photoshopa i silikonów.

Poza tym rzeźba pochodzi z roku około
150125 p.n.e, natomiast historia szydełka sięga ponoć wieku XIX naszej ery. I tu przyznam niedowierzam, aby nasze szydełka były tak młode.

Jako dodatek do Wenus zrobiłam serwetki z nieśmiertelnym wzorem- nieśmiertelnym w moim domu.
POWTÓRNA EDYCJA WPISU
Beatko wcale się nie wymądrzasz: bardzo ci dziękuję, że chciało co się umieścić u mnie parę słów na temat szydełka.
Beatki komentarz: "Co do historii szydełkowania - ostatnio na forum u Maranty jedna dziewczyna zamieściła referat na ten temat i wynika z niego, że ta technika była znana już od prawieków. Tylko na początku zamiast szydełka używano palca, potem kości, drewna i następnie metalu. Do Polski ta sztuka trafiła wraz królową Boną, a w Europie w XIX wieku powstały pierwsze wzory do samodzielnego dziergania"
PS. Po znacznej ilości przeczytanych książek mnie się wydaje, że jeśli nie wiadomo kto wynalazł, to znaczy że wynaleźli Chińczycy.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...