21 lut 2010

130. I znów spódnica Victoria’s Secret

Tym razem wykonana moimi rękami, więc mogę cos więcej napisać. Jeden element liczy 18 oczek. Takich elementów zrobiłam 10. Do rzędu 8 robiłam szydełkiem 3mm pojedyncze słupki. Od 9 rzędu robiłam szydełkiem 3mm, ale już słupki podwójne zgodnie ze schematem. Powód był taki, że bałam się, że spódnica wyjdzie mi za długa. Chciałam taką sięgającą za kolano.Aby za bardzo spódnica nie była na dole rozkloszowana, wykorzystałam wskazówki kobietek na Osince i w rzędzie 23 robiłam nie 24 podwójne słupki, ale 22. Była na Osince propozycja aby zamiast 24 podwójnych słupków robić 20. Ale to już każda kobietka musi sama sobie wykombinować. Na samym dole połowa spódnicy mierzy 95cm. Zużyłam 30 dkg włóczki Malwa (w sklepie Zamotane) bez kilku dosłownie metrów. Długość spódnicy z paskiem to 61 cm. Generalnie nie jestem fanką szerokich spódnic dołem, ale w tej spódnicy dobrze się czuję. Jak najbardziej.Spódnica została po wyszydełkowaniu wyprana ręcznie i odwirowana w pralce na 1000 obrotach. Nie uległa żadnemu rozciągnięciu. Suszyłam w stanie leżącym. Musiałam jeszcze na samym dole dorobić rząd półsłupków, bo zawijał mi się dół spódnicy na zewnątrz. Delikatnie przeprasowałam spódnicę przez gazę. Nie wiem jak będzie się zachowywać w trakcie noszenia-zobaczymy.Faktem jest, że to najprościejsza spódnica na świecie do zrobienia. Bardzo dobrze rozrysowany schemat przy którym nie trzeba w ogóle myśleć- tylko szydełkować. Schematy pochodzą ze strony Osinki. Jeśli ktoś chce zrobić dłuższą spódniczkę, to musi wykorzystać schemat nr 4, ale ten drugi na którym dorysowały kobietki dodatkowe 5 rzędów.Dziekuję za odwiedziny i liczne dowody sympatii - niech moc będzie z wami kobietkami !!!
AHOJ!!!

20 lut 2010

129. Witam, jestem rybka Basia

Spełnię Kubusiu każde twoje życzenie, ale…. matury za ciebie zdam!zrobiłam z resztek żółtej Snehurki i brązowej Kaji. Dość ściśle robiłam i nie musiałam usztywniać krochmalem, tylko troszkę rybeczkę popsikałam Ługą i wyprasowałam, przyszpiliłam szpilką- trzyma się. Długość rybki z ogonkiem-12cm, szerokość z płetwami 10cm.14 lut 2010

128. GIENIA ZMIENIA….

Starszyzna plemienna czyli moja mama nie ma się czego wstydzić. Zaraziła się chorobą Szalonych Robótkowiczek i otrzymany ode mnie prezent imieninowy w postaci nici Virgini przekształciła w słynną już spódnicę … Victoria’s Secret.
Zużyła na nią około 35 dkg nici. Długość spódnicy bez paska to około 63 cm, z paskiem to około 67cm. Wykonana z nici Virginia, szydełkiem 2,5mm. W spódnicy wkładka mięsna to ja. Właścicielka zdezerterowała.Poświęcono tej spódnicy 55 stron na Osince, znajduje się tam wiele cennych uwag.
Ja w celu wyprodukowania takiej spódniczki zamówiłam nici u Zamotanej Uleczki. Miałam do wyboru bordo, brąz i popiel. Trudo się było zdecydować. Pomógł mi w wyborze syn- padło na bordowe nici. Czyli o mojej spódnicy już wkrótce.


Ale, ale muszę wam napisać o słodkiej zemście Ulci. W grudniu zamówiłam u Ulci Zamotanej nici. Czekam, czekam, a tu nic. W wielkim skrócie nie przesłałam pieniążków (nie zaakceptowałam przelewu w internecie), ale Ulcia i tak nie czekając na moje nieprzewidywalne ruchy, przesyłkę w końcu przesłała. Potem w końcu wszystko się wyjaśniło. I teraz nadeszła dopiero chwila zemsty. Zamówiłam nici po raz następny prosząc o próbki nici. A Ulcia zamiast próbek, wystosowała do mnie list miłosny, który zaczyna się bardzo obiecująco. Tylko wam zdradzę… zaczynał się ten list „Kochana Jolu”. Tak to Ulcia górą, a Jolka zmiażdżona w pył. Ulcia dopiero teraz się zemściła.

Ps. Uleczko oczywiście to całkiem żartobliwe moje wspomnienia. Ten wpis ma świadczyć o moim roztrzepaniu, a twojej solidności.

10 lut 2010

127.CHUSTA LILA-RÓŻ, NO CÓŻ

Wydawało się, że wyjdzie Bida. Chusta robiona z resztek różowych i fioletowych włóczek szydełkiem nr 5mm. Zielona włóczka to Peonia.Jako guzik posłużył mi jeden przyszyty kwiatek z przodu.Tym razem postawiłam na kwiatki i frędzle. O kwiatkach napiszę więcej, a frędzle to małe listki. Kółko z 5 oczek łańcuszka- potem na tym kółku 1 półsłupek, 3 słupki (na trzecim słupku pikotek z dwóch oczek), znów 3 słupki, 1 półsłupek-to listek.


Wykorzystałam najprościejszą siatkę.

Część kwiatków robiłam bez odrywania nitki. To wszystkie kwiatki te w kolorze tła chusty. A pozostałe kwiatki są robione osobno i jest to kombinacja jednego wzoru.

GENIALNE POMYSŁY JOLKI

CZYLI

JAK ZROBIĆ KWIATKA NA CHUŚCIE BEZ ODRYWANIA NITKI


Chcemy w pewnym momencie zrobić kwiatka. Robimy 3 oczka łańcuszka….
Które wbijamy w siatkę naszej chusty….
I tak na jednym kwadracie chusty robimy sobie 4 razy po 3 oczka łańcuszka. Wróciliśmy szydełkiem tam skąd przyszliśmy…


I teraz ważne: nie robimy dalej na lewo, ale na prawo czyli wracamy.
Na pierwszych trzech oczkach łańcuszka czyli inaczej na pierwszym utworzonym łuku robimy sobie: 1oczko ścisłe, 1 półsłupek, 4 słupki, 1 półsłupek, 1 oczko ścisłe. Powstał nam pierwszy płatek. Długopis w dziurce wskazuje w którą stronę się kieruję- czyli na prawo.

Kiedy skończę wszystkie 4 płatki i odwrócę robótkę na lewą stronę to sprawa będzie się przedstawiać jak na rysunku. Kwiatek skończony.Szydełkując płatki i kierując się na prawo powstały mi płatki odchylone na zewnątrz. Dalej kontynuuję siatkęWzór kwiatka kulistego:


Gdybym szydełkowała płatki i kierowała się w stronę lewą to powstaną mi płatki skulone do środka. Ot cała różnica.
Drugi kwiatek:

Robię siatkę i w pewnym momencie znów chce mi się kwiatka.
Robię 10 oczek łańcuszka i oczkiem ścisłym łapię podstawę siatki..I tak ze 4 razy- oczywiście można gęściej. Takim sposobem obrabiam 4 ścianki jednego kwadratu chusty.
Aż wróciłam tam skąd przyszłam. Powstał mi kwiatek.


Mogę dalej kontynuować siatkę.
Wzór kwiatka strzępiastego:

Podziękowania za wyróżnienie

A na koniec pragnę podziękować za pamięć i otrzymane wyróżnienie od Ani i Urszulki. W podzięce usmażyło mi się dla was racuchowe serducho. A uformowało mi się samo bez jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony. O ingerencji nie mogło być mowy- powstało w wyniku jednoczesnego kukania w komputer, robienia makijażu i smażenia racuchów. Cała ja- albo nic nie robię albo robię milion rzeczy na raz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...